SZKLARNIE_VENLO.jpg
cieniowka najlepsze.jpg
SZKLARNIE_VENLO.jpg

Szklarnie Venlo


SCROLL DOWN

Szklarnie Venlo


Szklarnie typu Venlo to najbardziej tradycyjny i powszechny wybór w produkcji ogrodniczej. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej wydajności, dzięki minimalnej liczbie barier zatrzymujących światło słoneczne. Są to szklarnie wielofunkcyjne, odpowiednie dla przedsiębiorstw produkujących warzywa, kwiaty i rośliny doniczkowe.

Venlo to typ szklarni który przez dekady został poddany wielu zmianom. Nowoczesne szklarnie to zaawansowane konstrukcje, które oferują możliwości rozwoju w zakresie wszystkich dostępnych technologii stosowanych w ogrodnictwie. Dzięki szerokiemu spectrum, zawsze można znaleźć idealne rozwiązanie, również dotyczące efektywnego wykorzystania powierzchni. Elastyczność w zakresie doboru wysokości słupa, dachu jak i rozmiaru sekcji pozwala w 100% dopasować szklarnię do potrzeb, również w zakresie projektowania otoczenia pomocniczego.

Firma Jaksa to doświadczony wykonawca całego zakresu działań związanych ze szklarniami Venlo. Jako nasz klient, dostają Państwo gwarancję że Państwa szklarnia będzie trwała, zrównoważona, skonstruowana zgodnie z zasadami odnośnie poboru energii i długowieczności. Solidność w tym przypadku idzie w parze z maksymalną przepuszczalnością światła. Właściwa kombinacja struktury, systemu wentylacji i dachu, rynien i cieniówek zostanie opracowana dla spełnienia Państwa wymagań i życzeń. Udogodnienia dla logistyki, wewnętrznego transportu i innych pomocniczych czynności mogą zostać perfekcyjnie zaprojektowane i zintegrowane.

 
 
 
cieniowka najlepsze.jpg

Systemy Cieniujące


Systemy Cieniujące


Wykonujemy montaż systemów cieniujących zarówno na szklarniach typu Venlo jak i na starszych obiektach. Oferujemy Państwu całe instalacje, wymianę tkaniny lub serwis. Pracujemy na tkaninach wiodących producentów - Svensson i Bonar. Zapewniamy doradztwo przy wyborze systemu oraz odpowiedniej tkaniny dopasowanej w zależności od prowadzonej uprawy. Mamy wykwalifikowaną ekipę monterów pracujących z nami od wielu lat.

Kurtyny cieniujące są bardzo istotnym wyposażeniem w szklarni. Za ich pomocą reguluje się klimat i dopływ światła słonecznego. Kurtyny mogą ponadto doskonale sprawdzić się jako element rozdzielający od siebie różne części szklarni, także w kontekście panującego w nich klimatu.

Nasz asortyment sprzedażowy obejmuje szeroki wybór tkanin termoizolacyjno-cieniujących. Każda z nich różni się pod wieloma względami: energooszczędności, procentem cieniowania i materiałem, z jakiego jest wykonana. Dzięki temu każdy z naszych klientów może dobrać rodzaj tkaniny do indywidualnych potrzeb roślin uprawianych w szklarni (w zależności od ilości światła potrzebnego roślinie do prawidłowego rozwoju). Taka regulacja zapewnia duży wzrost roślin i zapewnia nam ogromną oszczędność energii. Tkaniny nowej generacji, stworzone z wyjątkowo elastycznych pasów tworzywa i akrylowych włókien charakteryzują się dużą przeźroczystością i wytrzymałością. Jesteśmy dystrybutorem dwóch wiodących marek: Svensson oraz Bonar.

Korzystając z naszej szerokiej gamy kurtyn oraz możliwości łączenia ze sobą różnych wariantów na potrzeby realizacji, jesteśmy w stanie doradzić Państwu najlepsze rozwiązania i realizację Państwa projektu. Oferujemy wiele rodzajów kurtyn cieniujących. W ich skład wchodzą:

Kurtyny wierzchołkowe - są montowane przy wierzchołkach szklarni, ponad innymi kurtynami w celu zniwelowania mas zimnego powietrza.

Kurtyny rolowane na połacie dachowe - za pomocą tych kurtyn można w sposób bardzo precyzyjny regulować dopływ światła słonecznego dopasowując procent wykorzystania kurtyny. Dzięki temu kurtyny rolowane na połacie dachowe nadają się równie dobrze do zastosowań w centrach ogrodniczych, gdzie korzysta się ze specjalnych materiałów dekoracyjnych. Kurtyny rolowane na połacie dachowe wykorzystuje się zarówno do rozwiązań wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Kurtyny przeciwsłoneczne - posiadają otwartą strukturę umożliwiającą swobodny przepływ mas powietrza, a jednocześnie odbijając promienie słoneczne. W wyniku tego otrzymujemy niższą temperaturę w szklarni mimo słonecznej i ciepłej pogody. Nowością w tej dziedzinie jest kurtyna dyfuzyjna, która daje nowe możliwości w sterowaniu klimatem szklarni. Rano do szklarni wpuszczane jest bezpośrednie światło słoneczne natomiast około południa kurtyna zostaje zamknięta i do środka szklarni przenika tylko rozproszone światło powodujące wzrost roślin.

Kurtyny łączone - są montowane na życzenie klienta w celu usprawnienia kontroli nad klimatem w szklarni.

Kurtyny dekoracyjne - stosowane są zazwyczaj w centrach ogrodniczych lub szkółkach ogrodniczych. Oprócz kontroli dopływu światła słonecznego i oszczędności energii, kurtyna dekoracyjna jest stosowana w celach ozdobnych.

Kurtyny energetyczne i przeciwsłoneczne - połączenie dwóch rodzajów kurtyn stosowane jest przez growerów w celu utrzymania niskiej temperatury, która chroni zbiory przed poparzeniem. Użycie tego rodzaju kurtyn zapewnia utrzymanie ciepła nocą co przekłada się na oszczędność energii.

Kurtyny energetyczne - stosowane w celu oszczędności energii w szklarni. To rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla zbiorów ale także dla kieszeni growera.

Ściany foliowe - są zbudowane z jasnej, mocnej folii wysokiej jakości. Ściany te są przygotowywane na wymiar w naszych zakładach. Ściany foliowe są rolowane przez system warstwowy, który napędzany jest silnikiem rurowym.

Kurtyny warstwowe mają na celu zasłonięcie ścian bocznych lub utworzenie ścianki działowej pomiędzy częściami szklarni, w których musi być utrzymany inny klimat. Kurtyna warstwowa nie tylko reguluje temperaturę, za jej pośrednictwem można także oszczędzać energię.

Kurtyny cieniujące - służą do zacienienia powierzchni szklarni. Są bardzo wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają konserwacji.

Kurtyna zewnętrzna - jak sama nazwa wskazuje kurtyna ta jest montowana na zewnętrznej stronie dachu szklarni. Jest stosowana w celu ochrony przed wysokimi temperaturami. Umożliwia najlepsze chłodzenie w porównaniu do wszystkich innych systemów kurtyn dostępnych obecnie na rynku.

Kurtyny asymilacyjne - ich zamontowanie sprawia, że wymagania dotyczące emisji światła (przez lampy asymilacyjne) mogą zostać spełnione. Dlatego też dostarczamy szeroki zakres powłok pochłaniających od 85% do 99% światła, zależnie od stopnia otwarcia powłoki.

Rolety - kurtyny zainstalowane na ścianach szklarni. Dzięki roletom klimat w szklarni jest wyrównany dzięki czemu możliwy jest bardziej równomierny wzrost zbiorów. Stosując kurtyny rolowane na ściany szklarni nie tylko uzyskuje się maksymalną oszczędność energii, ale też ogranicza się dostęp lub emisję światła w szklarni. Ponadto w razie potrzeby można całkowicie zacienić określoną część szklarni.

 

Ogrzewanie


Ogrzewanie


Dostarczamy kompleksowo materiały do systemów ogrzewania w szklarniach, ale co najważniejsze prowadzimy w tej dziedzinie profesjonalne doradztwo, w razie konieczności korzystając z usług najlepszych ekspertów. Wspólnie z Państwem staramy się znaleźć najbardziej wydajne i ekonomiczne rozwiązania.

Ogrzewanie to jedna z ważniejszych dziedzin działalności firmy. Posiadamy wszelkie urządzenia, pozwalające na rozbudowę i optymalizację systemów. Od projektowania po produkcję, od instalacji do obsługi.

W ramach konkretnego projektu dobieramy rozwiązania zgodne z Państwa potrzebami, odnośnie specjalnej uprawy bądź warunków klimatycznych. Dzięki szerokiemu zakresowi naszej oferty, mamy możliwość zaoferowania optymalnej infrastruktury ogrzewania dla każdego projektu. To może być zarówno konwencjonalna technologia, jak również bardziej innowacyjna czasami nawet rewolucyjna metoda.

Jesteśmy zadowoleni z możliwości podzielenia się naszą wiedzą o systemach, uprawach i warunkach klimatycznych z naszymi klientami w celu osiągnięcia skutecznego programu odpowiadającego Państwa wymaganiom. Zaawansowane oprogramowanie analizuje aktualną sytuację klienta. Oferujemy od podstawowego ogrzewania roślin poprzez dozowanie CO2, bufory, piece oraz od poszczególnych elementów grzewczych po połączone ogrzewanie i moc, nie tylko w zakresie nowych konstrukcji ale również renowacji.

 

 

Piece miałowe do szklarni


Piece miałowe do szklarni


Oferujemy dwa najpopularniejsze na rynku piece miałowe 3 MW i 5 MW, w swojej ofercie mamy również piece gazowe do szklarni. Zarówno piece miałowe, jak i gazowe sprzedajemy wraz z zupełnym wyposażeniem min. rusztem, odżużlaczem czy wentylatorami.

Piece miałowe i gazowe firmy Crone charakteryzują się wysoką jakością i świetnie zaprojektowaną konstrukcją, co pozwala na ciągłość pracy z maksymalną wydajnością. Obydwie komory zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby woda mogła jak najlepiej wokół nich przepływać. Frontowa komora jest wyposażona w drzwi z wytrzymałym na wysoką temperaturę betonem.

Specjalny sposób mocowania płomiennic zapobiega przegrzewaniu się materiałów, co w połączeniu z dobrym dostępem i łatwą obsługą powoduje, że koszty eksploatacyjne są niskie, nawet po wielu latach. Piec miałowy w szklarni jest zamontowany na dwóch wspornikach, z wytrzymałej konstrukcji ze stalowymi belkami.
Wiele uwagi poświęcono izolacji. Składa się ona z 100 mm wełny mineralnej, przymocowanej do całego korpusu za pomocą przewodzących ciepło mocowań. Izolacja jest wykończona pokrytymi plastikiem stalowymi płachtami. Standardowy kolor to szarość. Na specjalne życzenie możliwa jest inna kolorystyka.

Dla zapewnienia optymalnej żywotności pieca miałowego czy gazowego, sugerujemy (jeżeli to konieczne) uzdatnianie wody.

 

Zbiorniki Buforowe do szklarni


Zbiorniki Buforowe do szklarni


Firma Jaksa dostarcza materiały oraz zajmuje się kompleksową budową zbiorników buforowych. Począwszy od roku 2009 mamy na swoim koncie montaż kilkudziesięciu takich obiektów na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Realizowane przez nas inwestycje prowadzone są w oparciu o wykwalifikowany i doświadczony zespół spawaczy i monterów, specjalizujący się w prowadzeniu tego typu projektów. Nasza firma posiada wszystkie urządzenia spawalnicze oraz ciężki sprzęt potrzebny podczas prac przy montażu bufora.

Zbiorniki buforowe do szklarni pozwalają na oddzielenie wytwarzania energii od jej odbioru, to z kolei zapewnia ich optymalną pracę i eksploatację instalacji, pozwalając na dostosowanie poziomu wytwarzanego ciepła do faktycznego zużycia. Obniża to znacząco koszty utrzymania obiektu. Zbiorniki buforowe do szklarni wykorzystuje się do pracy z:

  • kotłami,
  • pompami ciepła,
  • oraz w syste mach odzyskujących ciepło.

Dobór zbiornika buforowego do konkretnej instalacji w szklarni wymaga jego właściwego umiejscowienia oraz wyznaczenia jego pojemności. Bazując na naszym doświadczeniu, służymy Państwu doradztwem w kwestii wyboru optymalnego rozwiązania oraz przeprowadzenia takiej inwestycji w Państwa firmie.